276°
Posted 20 hours ago

Renapur Leather Balsam, Natural Balm, Conditioner and Restorer (200 ml + Applicator Sponge) — Protector for Leather Sofas, Furniture, Shoes, Bags, Car Seats, Saddlery & Tack (Original)

£9.9£99Clearance
ZTS2023's avatar
Shared by
ZTS2023
Joined in 2023
82
63

About this deal

Renapur bálzám na kůže nepoužívejte na semiš nebo jelenice. Přírodní olej, obsažený v balzámu na kůže Renapur, by mohl některé kůže použité na bundách a botách ztmavět. Pokud si nejste jistí, vyzkoušejte balzám na kůže před jeho dalším použitím na malé ploše, která není vidět.

Renapur Leather Balsam, Natural Balm, Conditioner and Renapur Leather Balsam, Natural Balm, Conditioner and

The Renapur Leather Balsam formula of waxes and oils includes Beeswax, Carnauba wax, Jojoba oil and Avocado oil. Used for many years now the Renapur formula has really stood the test of time and in fact, has been used by millions of people around the world since 1988. balzám na kůži, na veškeré kožené výrobky jako sedla, rukavice, boty, kabelky, peněženky, oblečení a kožený nábytek.

Renapur Leather Balsam

Renapur balzám na kůže vydrží velmi dlouho a je velice hospodárný. Jeden 125ml kelímek ošetří a ochrání až 300 párů bot, 50 kožených sak, 12 kožených obleků nebo 12 autosedadel či kožených křesel. The most important point when using Renapur Leather Balsam is to apply it sparingly, do not use too much as it should all be absorbed into the leather.

off Renapur discount codes October 2023 - PromoPro 80% off Renapur discount codes October 2023 - PromoPro

Balzám na kůži je vhodný i pro kožené motorkářské rukavice. Pro své unikátní složení rychle schne a nevytváří mastný povrch. Balzám na kůži dokonale udržuje kožené motokombinézy, kožené motorkářské bundy a kožené motorkářské kalhoty. balzám na kůže, na veškeré kožené výrobky jako KABELKY, sedla, rukavice, boty, oblečení a kožený nábytek.Renapur Leather Balsam may darken some types of leather, especially if it has faded over time and with wear. If in doubt, always test on a small concealed area first. Dip the sponge into the pot of Balsam and wipe the sponge over the edge of the pot to remove any excess. Generally speaking, if you can see Renapur Balsam on the sponge you are using too much.

Asda Great Deal

Free UK shipping. 15 day free returns.
Community Updates
*So you can easily identify outgoing links on our site, we've marked them with an "*" symbol. Links on our site are monetised, but this never affects which deals get posted. Find more info in our FAQs and About Us page.
New Comment